نحوه صحیح شستن سر بعد از کاشت مو: راهنمای کامل ۲۰۲۴

نحوه صحیح شستن سر بعد از کاشت مو: راهنمای کامل ۲۰۲۴


برای دوام و ماندگاری کاشت مو، مراقبت‌های لازم بعد از انجام این عمل بسیار حیاتی است. از مهم‌ترین این مراقبت‌ها می‌توان به نحوه صحیح شستن سر بعد از کاشت مو اشاره کرد. نحوه صحیح شستن سر بعد از کاشت مو موجب استحکام بیشتر موهای کاشته شده می‌شود. انجام دادن یک روش غلط و حتی بی دقتی در شست و شوی مو در این برهه حساس، در اصل به فولیکول‌های مو صدمه می‌زند.

اولین شست و شوی سر پس از عمل کاشت مو

معمولا اولین شست و شو بعد از عمل پیوند و کاشت مو در خود کلینیک از طریق تیم پزشکی صورت می‌گیرد. اگر چنین نشود، نحوه دقیق و درست شستن سر بعد از کاشت مو به فرد تعلیم داده می‌شود.این کار به قدری حیاتی است که می‌تواند بر نتیجه نهایی عمل کاشت مو اثر گذار باشد.
 • پیش از اینکه شروع به شستن موهای خود کنید، محصولی که پزشک برایتان تجویز کرده را به صورت یک لایه نازک روی قسمت پیوند شده اسپری نمایید.
 • بعد از این کار تا زمان گفته شده صبر کنید.( محصولاتی که توسط پزشک تجویز شده است جهت نرم کردن دلمه‌های پیرامون پیوند و بانک مو مورد استفاده قرار می‌گیرد تا هرچه سریع‌تر خون خشک شده از بین برود. از این محصولات تا زمانی که پوسته‌ها به طور کامل رفع شوند باید استفاده کنید. محصولات توصیه شده از طرف پزشک می‌توانند لوسیون یا روغن باشند.
 • برای شست و شو موهای پیوند شده در برابر فشار آب و یا درجه حرارت زیاد قرار نگرفته‌اند، باید آب را ولرم نموده و فشار آن را بسیار کم کرد.
 • برای اینکه دچار عفونت نشوید، سر خود را با دقت آبکشی نمایید تا باقیمانده‌های پوست مرده، خون و بافت روی پوست سر به طور کامل حذف گردند و از بین بروند.
 • بعد از تمام شدن مرحله شست و شوی موها برای خشک کردن مو اصلاً از حوله معمولی استفاده نکنید و به جای آن حوله کاغذی را مورد استفاده قرار دهید.( حوله‌های پارچه‌ای ضخیم قادرند تا موهای پیوند شده را بکشند.) نحوه صحیح و درست شست و شوی سر پس از کاشت مو
 • از اصلی‌ترین نکاتی که باید بعد از کاشت مو به یاد داشته باشید می‌توان به ملایمت در شست و شو اشاره کرد. همانند تمامی توصیه‌ها و دستورات مراقبتی پس از کاشت مو، هنگام شستن موهای خود نیز نباید هیچ گونه ضربه شدید به پوست سر، تماس یا مالش با ناخن‌ها و………. صورت گیرد.
 • به هیچ عنوان سر خود را به طور مستقیم زیر دوش نبرید. مخصوصاً در چند روز اول کاشت مو این کار توصیه نمی‌شود. دوش‌های زیادی وجود دارند که آب را با فشار خارج می‌کنند. به همین علت استفاده از این دوش‌ها سبب آسیب و صدمه به فولیکول‌هایی که پیوند خورده‌اند می‌شود.
 • بهترین شیوه جهت اطمینان از آسیب نرسیدن به موی کاشته شده این است که ظرفی را پر آب کرده و به صورت پشت سر هم بر روی سر خود بریزید. بهتر است تا در ۱۰ روز اول بعد از کاشت مو تن و بدن خود را جداگانه بشویید. سر خود را نیز به طور جدا آب بکشید و مورد شست و شو قرار دهید. با این کار سر شما به طور طولانی در فضای گرم و بخار حمام قرار نمی‌گیرد.
 • باید بدانید که نه فقط استحمام و شست و شوی اول، بلکه باید شست و شوهای بعدی را نیز ملایم انجام دهید. این عمل را دست کم تا دو الی سه هفته بعد از کاشت ادامه دهید و از هرگونه فشار بر روی پوست سر خود جلوگیری کنید. حدوداً بعد از دو هفته شما می‌توانید آرام موهای خود را ماساژ دهید.
 • بهترین شست و شوی سر بعد از کاشت مو این است که شما ذره‌ای شامپو در دست ریخته و آن را میان دستان خود مالیده و تلاش نمایید تا کف ایجاد شود. بعد از انجام کارهای گفته شده، موهای خود را محتاطانه به کف ایجاد شده آغشته کرده و ماساژ دهید.
 • روزهای اول کاشت مو بهتر است تا کمی شامپو را در ظرفی اضافه نموده و آن را با آب پر نمایید. بعد این محلول را روی سرتان ریخته و به آرامی شروع به شست و شو کنید.
اولین شست و شوی سر پس از عمل کاشت مو
اولین شست و شوی سر پس از عمل کاشت مو
بیشتر بخوانید ترمیم بانک مو بعد از کاشت

تایم مناسب برای شست و شوی موهای کاشته شده

همانطور که نحوه درست شستن سر بعد از کاشت مو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به همان اندازه هم زمان اولین شست و شوی سر اهمیت دارد. اغلب زمان درست و مناسب جهت اولین شست و شو برای هر فرد متفاوت است.بدانید در آخر این پزشک جراح است که تعیین می‌کند زمان مناسب برای اولین شست و شو چه موقع باشد. برای مراقبت و محافظت از فولیکول‌هایی که تازه پیوند شده‌اند، بیماران باید از استحمام و شست و شوی موی خود تا دست کم ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از جراحی کاشت مو امتناع کنند.زمان اولین شست و شوی سر بسته به روش‌های گوناگون کاشت مو و مصلحت پزشک، امکان دارد بیش از ۲۴ الی ۴۸ ساعت طول بکشد. شما می‌توانید بعد از کاشت مو به طور سرپایی حمام کنید به گونه‌ای که سرتان خشک باشد.معمولا به بیمارانی که در کاشت مو بهبودی خوبی داشته باشند، توصیه می‌شود تا دو الی چهار روز پس از جراحی اولین شست و شوی موی خود را انجام دهند. این شست و شو باید توسط شامپوی تجویزی پزشک و به صورت کاملاً ملایم و آرام انجام گیرد تا به فولیکول‌هایی که کاشته شده‌اند صدمه‌ای نرسد.فقط زمانی احتمال آسیب و صدمه به فولیکول‌ها از بین می‌رود که زمان اولین شست و شوی مو بعد از کاشت طوری باشد، که فولیکول‌های مو مستحکم و قوی و پیوند خورده باشند.

شست و شوی مداوم پوست سر بعد از ۱۴ روز

بیمارانی که عمل کاشت مو را انجام دادند پس از روز چهارم باید حتماً به مدت ۱۴ روز پس از عمل، موهای خود را به طور روزانه و یا یک روز در میان شست و شودهند.بعد از طی کردن ۱۴ روز بیماران می‌توانند به روتین شست و شوی منظم خود بازگردند. این زمان به توصیه پزشک بستگی دارد و می‌تواند برای هر بیمار متفاوت باشد.علت این شست و شوی پی در پی، از بین بردن پوسته‌ها و آلودگی‌های روی پوسته سر است تا پوست سر قادر باشد بهتر از قبل تنفس کند و روند بهبودی سریع‌تر پیش رود.
شست و شوی مداوم پوست سر بعد از ۱۴ روز
شست و شوی مداوم پوست سر بعد از ۱۴ روز
بیشتر بخوانید مزوتراپی بعد از کاشت مو

بهتر شدن پوست سر بعد از عمل کاشت مو

بعد از کاشت مو، فوراً روند بهبودی آغاز می‌گردد. هنگام بهبودی ممکن است فرد دچار تورم، خارش و یا کبودی شود که این علائم تا چند روز پس از کاشت مو معمولی است.در قسمت‌هایی که کاشت مو انجام شده، پوست اول از طریق نقاطی کوچک و قرمز احاطه و پوشیده شده و سپس این نقاط بعد از انجام جراحی، پوسته پوسته می‌شود.اگر در زخم‌های پس از عمل کاشت مو دچار خارش پوست سر شدید، می‌توانید از محصولات نرم کننده‌ای که پزشک برایتان تجویز کرده است استفاده نمایید تا خارش سرتان را تسکین دهید.به هیچ عنوان پوسته و یا دلمه پوست خود را نکنید زیرا با کندن پوسته‌ها، احتمال افزایش عوارض کاشت مو وجود دارد. زمان بهبودی بستگی به مراقبت‌های گفته شده دارد. بهترین زمان برای رویت نتیجه کاشت مو، حدوداً ۱۲ الی ۱۸ ماه پس از این عمل جراحی بوده است.
بهتر شدن پوست سر بعد از عمل کاشت مو
بهتر شدن پوست سر بعد از عمل کاشت مو
بیشتر بخوانید هشدار! هرگز دلمه های کاشت مو را نکنید

شستن سر بعد از کاشت مو، یک مرحله مهم

اگر قصد دارید عمل کاشت مو انجام دهید حتماً به توصیه‌هایی که موجب ماندگاری نتایج عمل کاشت مو می‌شود، توجه کنید.طبق دستورات پزشک پیش بروید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید. در طول دوره بهبودی به شدت از خود و پوست سرتان مراقبت کنید تا دچار مشکلات جدی نشوید و سلامتی و زیبایی خود را به دست آورید.شست و شو بعد از کاشت مو، یک مرحله مهم است که باید آن را جدی بگیرید. در این باره می‌توانید با مجموعه کاشت مو قربانی تماس بگیرید.

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

کلینیک مریم قربانی در شیرازخدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

منبع Washing the head after hair transplantation

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *