عوارض کاشت ریش و سیبیل

داشتن ریش و سبیل آراسته و پرپشت آرزوی هر مرد جذابی است. داشتن ریش و سبیل زیبا می تواند تا حد زیادی اعتماد به نفس مردان را بالا ببرد و جزو ملاک های جذابیت برای هر مردی محسوب می شود.
متاسفانه با داشتن زندگی های پرمشغله امروزی و سبک زندگی ناسالم آمار ریزش مو و کم پشت شدن موهای سر و ریش بالا رفته است به طوری که از دغدغه های آقایان کاشت مو و ریش می باشد. کاشت مو و ریش یکی از راه حل های آسان است اما این راه حل دارای عوارضی نیز می باشد. با عوارض کاشت ریش و سبیل آشنا هستید؟ قبل از اینکه اقدام به کاشت ریش کنید لازم است تا با عوارض آن آشنا باشید.

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل یکی از شاخه های کاشت مو است که به افراد کمک می کند ریش و سبیلی زیبا و یکدست داشته باشند. برای برخی از افراد کاشت ریش تنها راه حل برای رفع نقص های ریش و سبیل است. اصول و قواعد کاشت ریش همانند کاشت مو می باشد و ما برای کاشت ریش باید گرافت ها را از بخش بانک مو برداشت کنیم و در قسمت های کم پشت یا خالی صورت بکاریم.

بیشتر بخوانید : بهترین سن کاشت ریش چه زمانی است؟

انواع مشکلات ریش و سبیل آقایان

انواع مشکلات کاشت ریش و سیبیل

قبل از پرداختن به عوارض کاشت ریش و سبیل خوب است با مشکلات عمده ای که ممکن است برای آقایان به وجود آید صحبت کنیم. مشکلات ریش و سبیل آقایان به طور معمول شامل سه مورد می شود:

 1. آقایانی که در برخی از قسمت های صورت مثلا لپ ها فاقد ریش هستند اما در مابقی قسمت های صورت دارای تراکم خوبی از ریش و سبیل هستند.
 2. آقایانی که ریش و سبیل دارند اما ریش و سبیل آنان کم پشت و ضعیف است. این افراد نمی توانند ریش خود را بلند کنند.
 3. دسته سوم از مشکلات ریش آقایان شامل افرادی می شود که به طور کلی فاقد ریش و سبیل هستند. علت این عارضه ممکن است به عوامل ژنتیکی، مادرزادی و اکتسابی برگردد.

مشکلات ریش و سبیل خود را می توانید با کاشت ریش اصلاح کنید به شرطی کخ کاندیدای مناسبی برای این کار باشید. تشخیص اینکه عمل کاشت روی شما جواب می دهد یا خیر با پزشک متخصص می باشد.

بیشتر بخوانید : هزینه کاشت ریش در ایران چقدر است و چگونه محاسبه می گردد؟

روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل به دو روش اصلی انجام می شود که در ادامه به صورت مختصر درباره آن توضیح می دهیم.

 • کاشت به روش FUT

روش FUT به روش نواری معروف است. در این روش پزشک نواری را از پشت سر یا بانک موی بیمار جدا می کند. پس از آن این نوار را به فولیکول های تکی تقسیم می کند و در جای مناسب می کارد. با کمک این روش می توانید ریش پرتری داشته باشید.

 • کاشت به روش FUE

یکی از روش های رایج در کاشت ریش استفاده از روش FUE می باشد. در این روش متخصص فولیکول های مو را دانه به دانه جدا و سپس در جای مناسب پیوند می دهد. این عمل حدود 3 الی 6 ساعت طول خواهد کشید و زمان آن به تعداد گرافت های استفاده شده بستگی دارد. این روش درد کمتری دارد و زخم آن سریع تر بهبود پیدا می کند.

عوارض کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل جراحی حساسی است و باید با دقت انجام شود. استفاده از روش های سنتی توسط افراد غیر متخصص که تجربه ای در این کار ندارند باعث می شود تا عوارض جانبی این عمل غیر قابل جبران باشد.

بیشتر بخوانید : آیا کاشت ابرو برای مردان در ایران انجام می شود؟

عوارضی که پس از کاشت مو برای ریش و سبیل ممکن است ایجاد شود شامل:

 • خارش، التهاب، تورم پوست، قرمزی و سوزش پوست
 • زاویه کاشت نادرست؛ زاویه کاشت ریش و سبیل باید در جهت خواب موهای اصلی باشد در غیر این صورت باعث ناهماهنگی می شود و ممکن است فولیکول های مو به صورت افقی یا عمودی رشد کنند.
 • سرفه و سکسه پس از عمل کاشت ریش و سبیل به دلیل تحریک عصب های سر و صورت در حین عمل.

لازم به ذکر است که دو مورد آخر ازعوارض کاشت ریش و سبیل موارد نادری هستند و اگر شما یک پزشک ماهر و کلینیک مجهز را برای این کار انتخاب کنید هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

کاشت ریش و سبیل

کاهش عوارض کاشت ریش و سبیل با مراقبت های پس از عمل

مراقبت های پس از کاشت ریش و سبیل در کمتر کردن عوارض کاشت ریش بسیار موثر هستند. این مراقبت ها باعث می شوند تا فرد سریع بهبود پیدا کند و موها حالتی طبیعی تر داشته باشند. در برخی از موارد عوارض کاشت ریش به دلیل مراقبت های نادرست ایجاد می شود. نکات مهمی که باید پس از کاشت ریش و سبیل رعایت کنیم شامل موارد زیر می شود:

 1. پس از کاشت به ناحیه کاشت دست نزنید و نخارانید.
 2. هنگام لباس پوشیدن و خوابیدن مراقب باشید موهای کاشته شده به جایی برخورد نکنند.
 3. در معرض آفتاب قرار نگیرید و از حمام آب گرم خودداری کنید.
 4. فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید.
 5. داروهای تجویز شده را مرتب و به موقع مصرف کنید.

دوران نقاهت کاشت ریش و سبیل

دوران نقاهت کاشت ریش به عوامل متعددی مانند روش مورد استفاده در کاشت، مهارت پزشک و همچنین میزان وسعت ناحیه کاشت و شرایط جسمی بیمار بستگی دارد. هر اندازه پزشک ماهر تر باشد و از روش های پیشرفته تر استفاده کند دوران نقاهت کوتاه تر خواهد بود. برای اینکه یک کاشت ریش زیبا و طبیعی داشته باشید و عوارض این عمل را به حداقل خود برسانید توصیه می شود به یک کلینیک معتبر مراجعه فرمایید.

خدمات کلینیک مریم قربانی با دارا بودن بیش از هزار عمل کاشت موفق مو یکی از بهترین مراکز برای کاشت مو می باشد. کاشت ریش در این مرکز توسط تیم با تجربه و با مناسب ترین قیمت انجام می شود. برای اطلاع از شرایط کاشت ریش و رزرو وقت به سایت مراجعه فرمایید.کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *