مهم ترین نکات دوران نقاهت کاشت مو

موهای پرپشت و زیبا یکی از عوامل ایجاد اعتماد به نفس و زیبایی در افراد است. با این حال برخی از افراد به علت های مختلف موهای خود را از دست داده و دچار کم مویی و یا طاسی می‌شوند، اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکل برطرف شده و بیماران می‌توانند با کاشت مو به روش های مختلف زیبایی ظاهری و موهای خود را دوباره به دست آورند.

باید توجه داشت که برای بهتر شدن نتیجه‌ی کاشت رعایت نکاتی در دوران نقاهت کاشت مو بسیار ضروری‌ست. هرچه توصیه های پزشک متخصص در ارتباط با دوران نقاهت کاشت مو را جدی تر بگیرید، نتیجه‌ی نهایی کاشت موی شما بهتر می‌شود.

رعایت کردن توصیه های پزشک در دوران نقاهت کاشت مو نیز می‌تواند عوارض حاصل از کاشت را کاهش دهد. به طور کلی زمان دوران نقاهت کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک زمان واحد را برای همه‌ی افراد در نظر گرفت.

 

  آیا به دنبال بهترین روش  کاشت مو و ابرو هستید؟

  متخصصان ما در کلینیک مریم قربانی آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

  8921 809 0938

  در دوره‌ی نقاهت کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

  در دوره‌ی نقاهت کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد

  ابتدا بهتر است با این قضیه آشنا شویم که در دوره‌ی نقاهت مو چه اتفاقی می‌افتد، بدین ترتیب خیلی راحت تر می‌توانیم این مسئله را درک کرده و رعایت کنیم. در طول عمل کاشت مو، فولیکول های مو کاشته می‌شوند سپس پس از یک هفته الی ده روز، قطعاتی از پوست که پیوند شده‌اند دچار ریزش می‌شوند.

  پس از سه الی چهار هفته، تار های مو به شکل موهای بریده شده از سر جدا شده و دچار ریزش می‌شوند و فقط فولیکول ها باقی می‌مانند. با اطلاع قبلی از این اتفاقات، دیگر در دوران نقاهت کاشت مو دچار نگرانی نخواهید شد.

  بیشتر بخوانید : کاشت مو در شیراز بهتر است یا تهران ؟

  پس از طی شدن مراحل بالا، حدود سه ماه طول می‌کشد تا موهای شما رشد کرده و خود را نشان دهند، این انتظار ممکن است برای شما خسته کننده و طولانی باشد اما بهتر است صبر داشته باشید تا دوران نقاهت کاشت مو به خوبی طی شود.

  تار های مو روزانه 0.05 سانتی متر و هر ده روز 0.5 سانتی متر و هر ماه 1.5 سانتی متر رشد می‌کنند. بنابراین ممکن است برای دیدن نتیجه‌ کامل کاشت خود نیاز باشد که 8 الی 10 ماه صبر کنید.

  پس از عمل جراحی، روی پوست سر قرمزی به وجود می‌آید که طبیعی است و اگر پوست حساسی نداشته باشید، این قرمزی دوام زیادی ندارد. استفاده از داروهای موضعی نیز با دستور پزشک در این دوران باعث افزایش گردش خون در پوست سر شده و برای بهتر شدن دوران نقاهت کاشت مو مفید است.

  دوران نقاهت پس از کاشت مو چقدر است؟

  دوران نقاهت پس از کاشت مو چقدر است

  دوران نقاهت کاشت مو تعاریف زیادی دارد و تعریف هر فرد از این جمله می‌تواند متفاوت باشد. باید دید پیش بینی شما از دوره‌ی نقاهت چیست، برخی آن را زمان بستری شدن در بیمارستان می‌دانند برخی دوره‌ی نقاهت را مدت زمانی می‌دانند که پس از آن می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند و یا افرادی دوران نقاهت را تا زمانی می‌دانند که بتوانند پس از آن فعالیت روزانه‌ی خود را به طور عادی انجام دهند. ما در این قسمت با توجه به تمامی معیار ها، دوران نقاهت را دسته بندی کرده و برای شما بازگو کرده ایم:

  • زمان لازم برای بازگشت به محل کار پس از کاشت: 7 روز
  • زمان لازم برای بهتر شدن حال عمومی بیمار: 2 الی 5 روز
  • مدت زمان بستری شدن در بیمارستان: 1 شب
  • طول مدت زمانی که پوست فرد حساس است: 7 الی 14 روز
  • زمان مورد نیاز برای رشد کامل مو ها: 1 سال
  • زمان مورد نیاز برای انجام انواع ورزش: 2 هفته

  مراقبت های دوران نقاهت کاشت مو

  پس از کاشت مو می‌توانید مراقبت هایی را انجام دهید تا دوران نقاهت را راحت تر و سریع تر پشت سر بگذارید. این مراقبت ها عبارتند از:

  1. پس از کاشت مو ممکن است در نواحی از سر خود احساس درد داشته باشید، در این صورت می‌توانید با نظر پزشک خود از مسکن ها برای کاهش درد استفاده کنید.
  2. استفاده از آنتی بیوتیک ها پس از کاشت مو می‌تواند تاثیرات مهمی داشته باشد، زیرا از ایجاد عفونت های احتمالی در محل زخم ها جلوگیری می‌کند. این آنتی بیوتیک ها را می‌توانید با نظر پزشک متخصص خود استفاده کنید.
  3. استراحت و خواب کافی را باید رعایت کرده و از انجام آن در دوران نقاهت کاشت مو اجتناب نکنید، چرا که این امر به رشد فولیکول های مو کم بسیاری می‌کند. نحوه‌ی نگهداری و استراحت و خواب در دوران نقاهت بسیار مهم است و رعایت نکردن نکات آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. این نحوه‌ی خوابیدن بر روی رشد موهای کاشته شده تاثیرات زیادی دارد، بهتر است در این دوران سر خود را با کمک یک بالش دیگر در زاویه‌ی 45 درجه قرار دهید.
  4. تغذیه‌ی مناسب نیز از جمله عواملی است که در رشد موها پس از انجام کاشت تاثیر زیادی دارد. در این دوره بهتر است از مواد و ویتامین هایی استفاده کنید که به رشد سریع فولیکول های مو کمک کنند. همچنین استفاده از سبزیجات، انواع آجیل ها و روغن های طبیعی می‌تواند تاثیر مثبت و خوبی روی رشد و کیفیت فولیکول های مو داشته باشد. بهتر است تا چند روز پس از کاشت، از نوشیدن قهوه و نوشیدنی های کافئین دار اجتناب کنید، زیرا کافئین فشار خون را بالا برده و ممکن است باعث خونریزی در قسمت های کاشته شده شود.

  بیشتر بخوانید : تاثیر خوابیدن بعد از کاشت مو بر روند بهبود و نتایج

  ممنوعیت ها در دوران نقاهت پس از کاشت مو

  ممنوعیت ها در دوران نقاهت پس از کاشت مو

  1. تا چند روز پس از انجام عمل کاشت مو بهتر است راه نروید و سرپا نایستید، زیرا ممکن است تورم ها را در ناحیه‌ی کاشته شده تشدید کند.
  2. از مصرف دخانیات پس از کاشت مو پرهیز کنید، زیرا نیکوتین موجود در سیگار و سایر دخانیات می‌تواند دوران نقاهت کاشت مو را برای شما طولانی تر کند.
  3. در هفته‌ی اول پس از کاشت مو، از شنا کردن و در معرض آب با حرارت بالا قرار گرفتن خودداری کنید. این عوامل می‌تواند فولیکول های پیوند شده را تضعیف کند، موهای کاشته شده را بریزد و کیفیت نتیجه‌ی کاشت موی شما را کاهش دهد.
  4. تا روز هفتم الی هشتم پس از کاشت، از ماساژ دادن نواحی از سر که تحت پیوند و یا کاشت بوده پرهیز کنید، زیرا این کار باعث ایجاد فشار خون در سر می‌شود و در نهایت منجر به ریزش موهای کاشته شده.
  5. در هنگام خوابیدن پس از کاشت مو، باید به گونه‌ای بخوابید که فشاری بر روی موهای کاشته شده نباشد، در غیر این صورت، نحوه‌ی خوابیدن شما باعث ریزش موهای کاشته شده می‌شود.
  6. استفاده از برخی داروها پس از کاشت مو می‌تواند روند رشد موها را متوقف کرده و کاشت مو را تضعیف کند. اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید بهتر است قبل از انجام کاشت آن را با پزشک متخصص خود در جریان بگذارید تا اگر نیاز بود استفاده از آن را متوقف کنید.
  7. زخم های ایجاد شده روی سر خود را دستکاری نکنید، این امر می‌تواند به ایجاد عفونت ختم شود. سعی کنید سر خود را در معرض محیط های آلوده قرار ندهید.

   

  خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

   

  کلینیک مریم قربانی در شیراز

  خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

  سخن پایانی

  دوران نقاهت کاشت مو به عوامل مختلفی از جمله نحوه‌ی کاشت، ویژگی های بدن بیمار و … بستگی دارد ولی به طور کلی حدودا 12 ماه طول می‌کشد تا همه چیز به حالت عادی خود بازگردد. بهتر است در این دوران تمامی موارد گفته شده را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت خود بگیرید.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *