کاشت مو از ناحیه تناسلی

کاشت مو یک جراحی زیبایی بسیار پرطرفدار برای جبران موهای از دست رفته و درمان دائمی طاسی سر است؛ با این وجود این روش تا چند وقت پیش تنها به کسانی پیشنهاد می‌شد که از بانک موی قوی برخوردار بودند. البته تقاضای بالای کاشت مو در افرادی با بانک موی ضعیف، منجر شده تا در حال حاضر پزشکان به دنبال راهی جهت پیوند مو از سایر قسمت‌های بدن باشند.

در همین خصوص قصد داریم به یکی از سوالات رایج زیباجویان در مورد امکان کاشت مو از ناحیه تناسلی پاسخ دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک کاشت مو دکتر قربانی همراه باشید.

آیا کاشت مو از ناحیه تناسلی واقعیت دارد؟

ما انسان‌ها علاوه بر موهای سر، شاهد رشد مژه‌ها، ابروها، موی بینی و گوش، موهای بازوها و پاها، موهای ناحیه تناسلی و موی زیر بغل نیز هستیم. علاوه بر این در مردان موی ریش و سینه نیز وجود دارد اما نکته مهم این است که همه این موها از لحاظ ساختار و همچنین چرخه رشد با یکدیگر یکسان نیستند.

برای مثال مدت زمان فاز آناژن یا رشد موی سر در مقایسه با موی سایر قسمت‌های بدن، طولانی‌تر است. همچنین تفاوت قابل توجهی در ضخامت موی پوست سر و بدن وجود دارد. بنابراین هنگام کاشت مو از ناحیه تناسلی یا مناطق دیگر باید ببینیم که آیا موی ناحیه اهداکننده به موی سر شباهت دارد یا خیر.

به طور کلی برداشت و کاشت مو از ناحیه تناسلی امکان پذیر نیست؛ زیرا موی ناحیه تناسلی از بافت و فولیکول‌های به شدت ضعیفی برخوردار است که به هیچ عنوان قابل کاشت و پیوند به سر نمی‌باشد.

بیشتر بخوانید:آیا چربی سر بعد از کاشت مو مشکل ساز است؟

آیا کاشت مو از ناحیه تناسلی واقعیت دارد

موی کدام ناحیه از بدن به موی سر شباهت بیشتری دارد؟

کاشت مو منحصراً با موهای بدن امکان پذیر نیست اما می‌تواند به عنوان بخشی از عمل پیوند مو مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین درحال حاضر مشخص شده که کاشت مو از ناحیه تناسلی اصلا مناسب نیست. توجه داشته باشید که موهای دست و پا، موهای ناحیه تناسلی، موهای زیر بغل و شکم برای کاشت مو مناسب نیستند؛ چراکه خیلی نرم و مجعد بوده و به دلیل ساختار و ویژگی‌های موجود در عمل پیوند مو نمی‌گنجند.

 درعوض می‌توان از موهای ریش و سینه برای پیوند استفاده کرد که از نزدیک ترین شباهت به موهای سر برخوردار هستند. همچنین ریش ناحیه اهداکننده ترجیحی نسبت به قفسه سینه می‌باشد زیرا موهای ریش از نظر طول، بافت و ساختار به موی سر نزدیک‌تر هستند. طبق بررسی‌ها میزان موفقیت پیوند ریش بین 80 تا 85 درصد بوده است.

البته موهای ریش نیز به دلیل ساختار سفتی که دارند برای خط مو پیشنهاد نمی‌شوند؛ زیرا ممکن است بسیار غیر طبیعی به نظر برسند. با این وجود از موهای ریش برای ناحیه میانی یا بالا جهت تکمیل کاشت موی سر و یا برای کاشت ابرو استفاده می‌شود.

جایگزین کاشت مو از ناحیه تناسلی چیست؟

در حال حاضر بهترین روش جایگزین کاشت مو از ناحیه تناسلی، تکنیکBHT است که برای افراد کاملا طاس، افراد با بانک موی ضعیف یا ریزش موی شدید و همینطور افرادی که تحت شیمی درمانی بوده‌اند پیشنهاد می‌شود.

جایگزین کاشت مو از ناحیه تناسلی چیستدر این روش پزشکان در صورتیکه بیمار از بانک موی ضعیفی در پوست سر خود برخوردار باشد؛ موهایی را از قسمت‌های دیگر بدن جدا کرده و به سر پیوند می‌زنند. به طور کلی، پیوند موی بدن به پوست سر زمانی در نظر گرفته می‌شود که سطح طاسی درجه 6 یا 7 باشد.

بیشتر بخوانید: درد پشت سر بعد از کاشت مو، آیا طبیعی است؟

همچنین افرادی که قبلا کاشت مو داشته‌اند و از بانک موی خود زیاد استفاده کرده‌اند نیز می‌توانند از تکنیک کاشت مو به روش BHT بهره مند گردند. زمانی که موهای ناحیه اهداکننده پوست سر کم باشد؛ پزشکان از موهای ریش و سپس موهای سینه برای کاشت مو استفاده می‌کنند اما موهای ریش به دلیل ضخامت بیشتر مناسب تر بوده و به هر طولی نیز رشد می‌کند.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT از جمله محبوب ترین و جدیدترین روش های کاشت مو است که در آن موی اهدایی از بانک موی بدن افراد تامین می‌شود. بهترین مو برای پیوند، موهای ناحیه پشت سر یا کنار گوش افراد است اما اگر به هر دلیلی این موها ضعیف یا کم شده باشند و امکان برداشت آنها وجود نداشته باشد؛ پزشک می‌تواند از موی برخی نواحی دیگر بدن، بانک موی مورد نیاز برای کاشت را تامین کند.

همچنین در این روش بیشتر به صورت ترکیبی و همزمان از بانک موی سر و بانک موی بدن استفاده می‌شود تا تراکم گرافت‌های اهدایی تقویت و افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:علت عدم مصرف فیناستراید بعد کاشت مو چیست؟

بهترین منطقه برداشت مو BHT

در تکنیک کاشت مو به روش BHT قبل از برداشت مو دکتر معمولا موهای تمامی نواحی بدن را بررسی می‌کند؛ با این حال طبق تجربه، معمولا ریش صورت بهترین ناحیه برای اهدای مو است. در قسمت‌های قبلی نیز توضیح دادیم که ریش صورت شباهت بیشتری به موی سر دارد و به همین خاطر یک جایگزین بسیار عالی برای کاشت مو از ناحیه تناسلی می‌باشد.

 همینطور باید به سرعت رشد بالای آن اشاره کنیم که موجب شده کاندید مناسب‌تری برای برداشت مو باشد. برای این منظور معمولا از موی ریش در قسمت زیر چانه استفاده می‌شود تا به ظاهر و زیبایی چهره فرد آسیبی وارد نشود اما ممکن است متقاضی کاشت مو از بانک موی قوی در ناحیه ریش خود نیز برخوردار نباشد که دراینصورت دکتر موهای سینه را مورد بررسی قرار می‌دهد.محدودیت های کاشت موی بدن به پوست سر

محدودیت های کاشت موی بدن به پوست سر

کاشت موی بدن به پوست سر امکان کاشت مو را برای طیف وسیع تری از زیباجویان فراهم کرده است؛ با این وجود باید محدودیت‌های این روش را نیز در نظر گرفت. به طور مثال کاشت مو از ناحیه تناسلی یا زیربغل امکان پذیر نیست و فقط باید موهایی برای برداشت انتخاب شوند که شباهت بیشتری به موی سر دارند.

 کاشت موی بدن به پوست سر معمولا به عنوان آخرین راه حل پیوند مو در نظر گرفته می‌شود؛ چراکه میزان پیشرفت یا موفقیت آمیز بودن این عمل می‌تواند غیرقابل پیش بینی باشد. بنابراین، قبل از انتخاب کاشت موی بدن به سر، بسیار توصیه می‌شود که با یک پزشک متخصص در مورد جزئیات آن صحبت کنید. البته در حال حاضر موفقیت این روش کاشت مو بین 60 تا 90 درصد عنوان شده که آمار نسبتا قابل قبولی است.

کلینیک کاشت مو قربانی دارای تیم حرفه ای با ده سال سابقه کاشت موفق مو و ریش وسیبیل می باشد. تمامی عمل های کاشت ریش با تجهیزات به روز، تکنیک های مدرن و با مناسب ترین قیمت انجام می شود. برای رزرو وقت و گرفتن مشاوره وارد سایت شوید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *