کاشت مو طبیعی در کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو مریم قربانی

روزگاری داشتن موهای پر پشت آرزوی دست نیافتنی بود اما امروزه به لطف پیشرفت علم کاشت مو طبیعی انجام شده که گویی فرد از همان ابتدا چنین موهایی را صاحب بوده است. مو بخشی از چهره را تشکیل داده که در زیبایی و جوانسازی نقش مهمی دارد از این رو بسیاری از آقایان و بانوان به دنبال کاشت مو هستند تا کیفیت ظاهری خود را بهبود بخشند و سطح اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو چیست؟

ناحیه اهدایی در کاشت مو عموما قسمت‌های پشت و کناره‌های سر بوده که تراکم موی خوبی داشته و موهای این نواحی نسبت به ریزش و تغییرات هورمونی مقاوم هستند. کاشت مو یکی از تکنیک‌های زیبایی است که با استفاده از بانک مو انجام می‌شود. در این روش فولیکولها از ناحیه اهدایی یا بانک مو برداشته شده و به ناحیه گیرنده پیوند زده می‌شوند. افرادی که کاندید کاشت موی طبیعی می‌شوند باید بانک موی مناسبی داشته باشند تا نتایج ایدهآل حاصل شود.


کاشت مو طبیعی روشی است که با کمترین میزان تهاجم انجام شده و نتایج شگفت‌انگیزی را نشان می‌دهد. سه تا چهار هفته پس از کاشت مو، شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود که هیچ جای نگرانی ندارد زیرا بعد از گذشت سه تا چهار ماه، موها مجدد رشد کرده و نتایج نهایی 9 تا 12 ماه بعد از جراحی قابل مشاهده خواهند بود.

افراد مناسب کاشت مو طبیعی

چه افرادی کاندید مناسب کاشت مو هستند؟ بانوان و آقایانی که در ناحیه پشت و کناره‌های سر موهای سالمی دارند کاندید مناسبی برای انجام کاشت مو به حساب می‌آیند زیرا ناحیه اهدایی برای ناحیه گیرنده جوابگو است. فردی که خواهان انجام کاشت مو طبیعی است، باید به مقدار کافی مو در پشت و کناره‌های سر داشته باشد تا امکان انتقال و کاشت مو در نواحی خالی و نازک فراهم گردد.

. به طور کلی ویژگی‌ افرادی که خواهان انجام کاشت مو هستند عبارتند از:


• آقایانی که به دلیل الگوی طاسی مردانه بیش از پنج سال دچار ریزش مو شده‌اند
• آقایانی که چندین سال است از ریزش مو رنج می‌برند و الگوی طاسی سر در آن‌ها ثابت باقی مانده است.
• بانوان و آقایانی که به دلیل تروما، آسیب و سوختگی دچار ریزش مو شده‌اند.
• بانوان و آقایانی که به دلیل انجام روش‌های زیبایی (لیفت صورت، شقیقه، ابرو و …) با ریزش مو روبرو شده‌اند.
• بانوانی که دچار بیماری‌هایی نظیر آلوپسی آندروژنتیک، تلوژن افلوویوم، آلوپسی کششی، آلوپسی آره آتا، آلوپسی اسکار و تریک.تیلومانیا شده‌اند.
• ایجاد خط رویش موی زنانه در افراد تراجنسیتی تا جنسیت مرد به زن تغییر یابد.
• پوست و موی تیره یا پوست و موی روشن باعث می‌شود طاس بودن و ریزش مو بیشتر به چشم ‌آید.
• میزان تراکم فولیکول‌های مو در حد متوسط و زیاد است.
• افرادی که موی فر یا مجعدی دارند به دلیل بیشتر بودن تراکم نتایج بهتری از کاشت مو طبیعی را تجربه می‌کنند.
• افرادی که موهای ضخیمتری دارند به دلیل اینکه نور به فرق سر نفوذ نمی‌کند با نتایج زیبایی بیشتری رو به ‌رو خواهند شد و نیاز به درفت‌های کمتری دارند.
• هر چه فرق سر شل باشد روند برداشت فولیکول به راحتی انجام خواهد شد.
افرادی که خواهان انجام کاشت مو طبیعی هستند می‌بایست انتظارات منطقی و واقع بینانه‌ از نتایج کاشت مو داشته باشند و بدانند که ممکن است بعد از جراحی، حتی با مصرف داروهای تجویز شده پدیده ریزش مو وجود داشته باشد. داشتن شرایط سلامتی و سیستم ایمنی باعث به حداقل رسیدن عوارض بعد از کاشت می‌شود. داشتن سبک زندگی سالم مانند رژیم غذایی متعادل، ورزش و دوری از استرس منجر به سلامت بیشتر موهای کاشته شده می‌شود.

بهترین روش‌‌های کاشت مو طبیعی

بهترین روش‌‌های کاشت مو طبیعی

انواع روش‌های کاشت مو وجود دارند که هر کدام ویژگی‌ و مزیت‌های خاص خود را دارند. پزشک معالج با توجه به معاینات و بررسی‌ها تصمیم می‌گیرد که کدام روش برای کاشت مو طبیعی مناسب‌تر است و با زیباجو در میان می‌گذارد. کاشت مو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، از جمله:

 1. FUT: در این روش از کاشت مو طبیعی برش نواری شکل در قسمت پشت سر ایجاد شده تا امکان برداشت فولیکولها فراهم آید سپس بخیه زده می‌شود. در مرحله بعد، فولیکول‌ها زیر میکروسکوپ برداشته می‌شوند تا در قسمت‌های خالی سر یا همان ناحیه گیرنده کاشته شوند.
 2. FIT: در کاشت مو طبیعی به روش FIT فولیکولها به صورت واحد و مجزا با پانچ از ناحیه اهدایی برداشته می‌شوند سپس داخل محلولی ویژه نگهداری می‌شود تا آماده پیوند شود. در مرحله بعد، ناحیه گیرنده بی حس شده و هر واحد فولیکول از طریق سوراخ‌های ریز ایجاد شده، کاشته خواهد شد. به روش FIT، FUE نیز گفته می‌شود.
 3. SUT: فولیکول‌ها به صورت واحد و مجزا با ابزار اتومات از ناحیه اهدایی برداشته می‌شوند سپس داخل محلول نگهداری می‌شوند تا آماده پیوند شوند. در مرحله بعد، ناحیه گیرنده بی حس گردیده و هر واحد فولیکول از طریق سوراخ‌های ایجاد شده، کاشته می‌شود.
 4. میکروگرافت: فولیکولهای مو با استفاده از هولدرهای الکتریکی از ناحیه اهدایی برداشته می‌شوند تا به ناحیه گیرنده پیوند زده شوند.
 5. Micro FIT: فولیکولها به صورت واحد و مجزا از ناحیه بانک مو با ابزارهای خاص برداشته می‌شوند سپس سوراخ‌هایی با قطر متفاوت در ناحیه گیرنده ایجاد می‌شود تا فولیکول‌ها به آن جا انتقال یابند.
 6. ترکیبی: چنین روش کاشت مو، ترکیبی از روش‌های FIT و FUT بوده و در افرادی که بانک موی خوبی دارند و میزان خالی بودن سر در ناحیه گیرنده پایین است (در حدود 4000 گرافت مو) مناسب است.
 7. BHT: کاشت مو به روش BHT مخصوص آقایان است که امکان کاشت از پشت سر و اطراف آن، موهای ریش، سینه و کمر را فراهم می‌کند.
 8. سوپر ترکیبی: کاشت مو طبیعی به روش سوپر ترکیبی به صورت همزمان با استفاده از دو تکنیک FUT و BHT انجام می‌شود که می‌توان از موهای بدن مانند قفسه سینه و زیر ریش استفاده کرد و امکان برداشت 5000 گرافت مو وجود دارد.
 9. Super FUE: کاشت مو طبیعی به روش Super FUE در واقع همان تکنیک FUE بوده که با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و هوشمند انجام می‌شود.
 10. DHI: کاشت مو به روش DHI به معنای کاشت مو مستقیم بوده که بر پایه روش FIT انجام می‌شود که همزمان با برداشت هر واحد فولیکول از ناحیه اهدایی، حفره‌هایی در ناحیه گیرنده ایجاد شده تا فولیکولها پیوند زده شوند.
 11. Sapphire FUE: در کاشت مو طبیعی به روش Sapphire FUE از تیغه یاقوتی بسیار ریز برای برداشت فولیکول‌ها استفاده می‌شود.
 12. دستگاه ARTAS: از ربات‌های پیشرفته‌ شبیه ساز برای جداسازی فولیکول‌ها استفاده می‌شود که به طور دقیق تعداد گرافت‌های مورد نیاز را تامین می‌کنند.
 13. نئو گرافت: در روش نئوگرافت نیز از یک ربات اتومات با دوربین مخصوص استفاده می‌شود که محل دقیق برداشت گرافت‌ها و کاشت آن‌ها را تعیین می‌کند.

کلینیک مریم قربانی: بهترین مرکز کاشت مو طبیعی

بهترین مرکز کاشت مو طبیعی

قطعا با وجود انواع روش های کاشت مو طبیعی، بیشتر افراد می‌توانند زیبایی از دست رفته را بازگردانند. اگر می‌خواهید برای آخرین بار خود را در آینه کچل ببینید در اسرع وقت به کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو مریم قربانی مراجعه کنید. در کلینیک مریم قربانی کلیه فرایندهای زیبایی و درمانی زیر نظر پزشک حاذق و ماهر مجموعه انجام شده تا رضایت زیباجو جلب شود.

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *