عوامل مختلفی در بانوان و آقایان در هر سن وجود دارد که باعث ریزش و کم پشتی موها می‌شود. کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) یکی از جدیدترین نمونه‌های کاشت مو است. نیوگرافت یکی از بهترین روش‌هایی است که هر روز بر طرفداران آن افزوده می‌شود زیرا اغلب کارها در این روش به صورت اتوماتیک انجام شده و تنظیم پارامترها بر عهده پزشک متخصص است.

مراحل انجام کاشت مو به روش نیوگرافت

مراحل انجام کاشت مو به روش نیوگرافت

کاشت مو به روش نیوگرافت به این دلیل مورد توجه قرار گرفته است که تمامی مراحل به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. دو دستگاه اصلی در روش نیوگرافت، صندلی ارگونومیک و ربات هستند که امکان انجام برداشت، نگهداری و کاشت مو را به روش غیر دستی فراهم کرده‌اند.


در روش نیوگرافت پزشک با استفاده از رابط کامپیوتری با ربات هوشمند ارتباط برقرار می‌کند. بازوی ربات مجهز به دوربین‌های هوشمند و حساسی است که با استفاده از پارامترهای ارسالی از سوی پزشک از طریق رابط کامپیوتری به ربات، فولیکول‌ها را از محل بانک مو استخراج نموده و در محل بدون مو کاشت می‌کند. در این روش دستگاه با ایجاد مکش فولیکولها را برداشت کرده و بعد همزمان با ایجاد برش در محل کاشت، فولیکولهای برداشت شده را درون آن قرار می‌دهد.


به جز دوربین و سنسور، دو سوزن در بازوی ربات تعبیه شده که از طریق یکی از سوزن‌ها ربات به عمق اپیدرم (خارجی‌ترین لایه پوست بدن) نفوذ پیدا می‌کند و با دقت فولیکول مو را کاملا سالم استخراج می‌کند. سرعت سوزن، عمق نفوذ سوزن، زاویه برداشت و کاشت گرافت‌ها، تنظیم نیرو و گشتاور پانچ و … سایر مواردی هستند که اساس کار دستگاه ربات کاشت موی NEO GRAFT را تشکیل می‌دهند که نیاز به تنظیمات دقیق و برنامه‌های متنوع دارد در نتیجه انتظار می‌رود کاشت مو در چنین روشی با موفقیت بسیار همراه باشد.


فولیکول موی سالم برای کاشت مناسب است اما اگر آسیب ببیند هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. انتخاب فولیکول‌ مو طبق برنامه به صورت رندوم انتخاب می‌شود. برداشت فولیکول‌های مو در این روش به صورت FUE انجام می‌شود. در روش FUE فولیکولار به صورت واحد استخراج می‌شود که شامل 1 تا ۴ تار مو است. کاشت مو به روش نیوگرافت جزو روش‌های غیرتهاجمی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:ترمیم مو به روش HRT

مزایای کاشت مو به روش نیوگرافت

عدم ایجاد جراحت در بانک مو

کاشت مو به روش نیوگرافت مختص جنسیت خاص نیست بلکه هم برای خانم‌ها و هم آقایان جوابگو است. کاشت مو به شیوه نیوگرافت جزو جدیدترین دستاوردها و شیوه‌های درمان است که می‌توان انتظار نتایج بسیار موثری را داشت. به جای شیوه‌های جراحی سخت، پیوند مو با روش نیوگرافت بهترین روش بوده که مزیت‌های بی‌شماری دارد، از جمله:

دوره نقاهت:

کاشت مو به روش نیوگرافت برای کسانی که تمایل دارند زودتر به زندگی عادی بازگردند و به کار و زندگی روزمره و فعالیت‌های عادی خود ادامه دهند، ایده‌آل است. استفاده از ربات‌ دوره نقاهت بعد از کاشت را کوتاه‌تر کرده است.

دقت زیاد:

در روش‌های دیگر کاشت مو چون با دست فرایند کاشت انجام می‌شود، دست دچار لرزش شده و محل دقیق گرافت‌ها را تشخیص نمی‌دهد و یا پوست بیشتر بریده می‌شود اما با استفاده از ربات کاشت مو به روش نیوگرافت فرایند با دقت بیشتری انجام می‌شود.

سرعت عمل بالا:

ربات، سرعت عمل بسیار بیشتری نسبت به انسان دارد لذا سرعت کاشت مو به روش نیوگرافت بالاتر از روش‌های دیگر است.

عدم ایجاد جراحت در بانک مو:

در کاشت مو به روش نیوگرافت با استخراج فولیکول‌ها توسط دستگاه، دیگر نیازی به بریدگی در منطقه بانک مو نیست در نتیجه اسکار و جای زخم نیز تشکیل نمی‌شود.

موهای طبیعی :

در کاشت مو به روش نیوگرافت، رشد موهای جدید به فرم طبیعی موهای قبلی است زیرا فولیکول‌ها از موی سر خود فرد برداشت شده‌اند. نیوگرافت با دقت و محاسبات دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود که نوعی کاشت موی طبیعی به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید: کاشت مو بدون جراحی

قابلیت انجام در افراد جوان:

بسیاری از افراد که از ریزش و کم پشت شدن موها یا حتی طاسی کامل رنج می‌برند جوان هستند. بعضی از روش‌های کاشت مو تنها در سنین بالا قابل انجام است اما کاشت مو به روش نیوگرافت از سن 20 سالگی به بعد قابل انجام بوده که در آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آسیب کمتر به فولیکول‌ها:

در کاشت مو به روش نیوگرافت تمام مراحل توسط بازوی رباتیک انجام شده که کمترین آسیب و ضربه به فولیکولها وارد می‌شود در نتیجه ماندگاری و بقا فولیکولهای مو نیز بیشتر می‌شود. از آنجایی که آسیب کمتری به فولیکول‌های مو هنگام برداشت و کاشت وارد می‌شود، موهای کاشته شده از تراکم بالایی برخوردار خواهند بود.

بیشتر بخوانید:کاشت مو طبیعی

کاشت مو به روش نیوگرافت مناسب چه کسانی است؟

کاشت مو به روش نیوگرافت مناسب چه کسانی است؟

روش نیوگرافت که یکی از محبوب‌ترین روش‌ها شناخته شده برای افرادی مناسب است که:
• تارهای مویی ضخیم دارند
• در امتداد خط مو دچار ریزش مو شده‌اند
• رنگ موی آن‌ها نزدیک به رنگ پوست است
• ریزش مو در آن‌ها ناشی از استرس و عوارض داروهای دیگر نیست
• در آن‌ها موانعی از قبیل فشار خون بالا، دیابت یا مشکل انعقاد خون و … وجود ندارد

بیشتر بخوانید:کاشت مو به روش ترکیبی

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *