راهکار های کاشت مو با بانک موی ضعیف

به طور کلی به بخش هایی از سر که پیوند مو از آنجا انجام می‌شود و منبع مناسبی برای برداشت و کاشت مو ها به حساب می‌آید، بانک مو نامیده می‌شود. چگالی مو در قسمتی که به آن بانک مو گفته می‌شود بسیار بالاست و این قسمت نسبت به عواملی که باعث ریزش مو در افراد می‌شود بسیار مقاوم است.

با این حال افرادی هستند که از طاسی و کم مویی رنج برده اما در عین حال بانک موی ضعیف دارند و نمی‌توانند از بانک موی خود برای کاشت استفاده کنند. منظور از بانک موی ضعیف این است که موهای هیچ قسمتی از سر فرد را نمی‌توان یافت که در مقابل ریزش مقاوم باشد.

با پیشرفت تکنولوژی کاشت مو برای افراد با بانک موی ضعیف نیز فراهم شده و نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

بانک موی ضعیف در کاشت مو

همانطور که گفته شد، اگر بیماران با موی پشت سر ناکافی و ضعیف برای کاشت مو به کلینیک ها و مراکز تخصصی مراجعه کنند، امکان کاشت مو با استفاده از بانک موی آنها نخواهد بود. برای انجام کاشت مو در این افراد از روش های دیگری استفاده می‌شود:

بیشتر بخوانید : کمترین هزینه کاشت مو【سال ۱۴۰۲】+عوامل موثر بر آن

1. ترکیب روش های FUT و FIT برای بیماران با بانک موی ضعیف

ترکیب روش های FUT و FIT برای بیماران با بانک موی ضعیف

هر دوی این روش برای کاشت موی بیمارانی استفاده می‌شود که بانک موی مناسبی دارند اما اگر فرد دارای بانک موی ضعیف باشد می‌توان از این دو روش به صورت ترکیبی استفاده کرد. روش FUT بدین صورت است که در آن، ناحیه ای از پوست سر شما که فولیکول های مناسبی برای کاشت دارد را برش داده و به نواحی جلوی سر که دارای کم مویی است پیوند زده می‌شود. در روش FIT نیز گرافت های موی قوی به صورت تک تک استخراج شده و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند.

با این حال اگر شما دارای بانک موی ضعیف باشید، پزشک متخصص می‌تواند ابتدا با روش FIT هر تعداد گرافت موی قوی را که می‌تواند برداشت کرده و در نواحی طاس سر بکارد و پس از گذراندن دوران نقاهت، موهای ضعیف تر را با روش FUT به همان نواحی پیوند بزند. البته باید در نظر داشته باشید که میزان موفقیت و جوابدهی این روش باز هم به بانک موی شما بستگی دارد و اگر شما دارای بانک موی بسیار ضعیفی باشید انجام این روش ها امکان پذیر نخواهد بود.

2. کاشت مو با روش BHT

کاشت مو با روش BHT

در این روش با توصیه‌ی پزشک متخصص، تار های مورد نیاز مو برای کاشت را می‌توان از قسمت ریش، شانه، سینه، بازو و یا پاها برداشت. ممکن است برداشت مو از چند ناحیه بدن شما صورت بگیرد. ساختار فولیکول های موهای بدن ما با ساختار فولیکول های موی سر متفاوت است و به همین دلیل پس از کاشت در آنها تغییری ایجاد نمی‌شود اما پس از گذشت چند سال ساختار آنها تغییر پیدا کرده و با محیط جدید وفق داده می‌شوند.

در مرحله‌ی اول و قبل از انجام عمل، بهترین ناحیه‌ی بدن برای برداشت مو تشخیص داده می‌شود، این تشخیص بر اساس بررسی موهای آن ناحیه، کیفیت ریشه، سرعت جذب شدن و آزمایش های دیگر تعیین می‌شود. در مرحله‌ی بعد، در محلی که از آن قصد برداشت مو را دارند بی حسی موضعی تزریق می‌کنند. سپس گرافت های مو از پوست برداشته شده و این برداشت توسط میکروموتور ها و یا پانچ های دستی صورت می‌گیرد.

در این روش در صورت داشتن بانک موی ضعیف، همانطور که گفته شد می‌توان از موهای نواحی مختلف بدن برای کاشت استفاده کرد.

  • ریش: از آنجایی که موهای ریش در مردان بسیار متراکم هستند، گزینه‌ی مناسبی برای اهدا کردن مو به شمار می‌آیند و سرعت رشد آنها نیز نسبت به نواحی دیگر بیشتر می‌باشد.
  • سینه: ویژگی های خاص مو های قسمت سینه، آن را به گزینه‌ی مناسب بعدی برای پیوند زدن و کاشتن مو تبدیل کرده است.
  • نواحی اهدا کننده در زنان: از آنجایی که مو های بدن اکثر زنان نازک می‌باشد، در خانم فقط موی سر برای کاشت و پیوند مناسب است.

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش کاشت مو بدون بانک مو

ویژگی های روش BHT برای کاشت مو با بانک موی ضعیف

موهای برداشت شده از بدن برای کاشت، نباید به صورت منظم و یکجا روی سر بیمار کاشته شوند بلکه بهتر است به طور ترکیبی بین موها کم پشت قرار داده شوند. زیرا مو های بدن نسبت به موهایی سر دارای چرخه‌ی کوتاه تری از رشد هستند و همین امر باعث می‌شود مو های بدن نسبت به مو های سر برای کاشت از محبوبیت و مطلوبیت کمری برخوردار باشند.

همچنین مو های بدن چرخه‌ی رشد کاملا متفاوتی را نسبت به موهای سر دارند و فاز استراحت در آنها طولانی تر می‌باشد و تنها تعدادی از آنها رشد می‌کنند و در زمان مشخصی دیده می‌شوند. بنابراین شما دارید عملیات کاشت مو را با فولیکول هایی انجام می‌دهید که می‌دانید تعدادی از آنها در هر دوره‌ی زمانی دیده نمی‌شوند. اما به طور کلی کاشت مو با این روش برای افراد دارای بانک موی ضعیف گزینه‌ی مناسبی است.

ویژگی های روش BHT برای کاشت مو با بانک موی ضعیف

3. کاشت مو با روش HRP

در این روش خبری از زخم، بخیه و یا عمل جراحی نیست. کاشت مو با روش HRP مناسب کسانی است که به دلایل مختلف تمامی و یا بخشی از مو های خود را به طور کامل از دست داده‌اند. برای انجام این روش ابتدا پزشک شما در یک جلسه، کیفیت، جنس، ابعاد و رنگ مو های شما را مورد بررسی قرار داده و با توجه به این ویژگی ها موهایی که نزدیک به موی شما باشد را تهیه کرده و روی یک پروتز مناسب می‌کارد. در نهایت همین پروتز روی سر شما نصب می‌شود و در واقع به صورت یک کلاه گیس دائمی برای شما کاربرد دارد.

مو های استفاده شده در پروتز ها کاملا طبیعی هستند اما چون ریشه ندارند طبیعی‌ست که رشدی ندارند و در نهایت نیاز به اصلاح آنها نیست، اما به طور طبیعی و مانند موی طبیعی یک انسان روی سر شما قرار می‌گیرد.

کلام آخر

با توجه به مواردی که گفته شد، کاشت مو برای افراد با بانک موی ضعیف نیز از راه های دیگر امکان پذیر است، ممکن است این روش ها خیلی طبیعی نباشند و نتوان صددرصد روی آنها حساب کرد اما به عنوان جایگزین برای افرادی که به دنبال راهی برای جبران کم مویی و طاسی خود هستند می‌توانند مناسب باشند.

کلینیک کاشت مو قربانی دارای تیم حرفه ای با ده سال سابقه کاشت موفق مو و ریش وسیبیل می باشد. تمامی عمل های کاشت ریش با تجهیزات به روز، تکنیک های مدرن و با مناسب ترین قیمت انجام می شود. برای رزرو وقت و گرفتن مشاوره وارد سایت شوید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *