مهم ترین عوامل در کمترین هزینه کاشت مو

امروزه ریزش مو یکی از معضلات در بین مردان و زنان است و پیر و جوان نمی‌شناسد. عوامل مختلفی در این ریزش ها تاثیر دارند، برخی قابل درمان هستند و می‌شود با مصرف دارو و برخی پرهیزات غذایی از آنها جلوگیری کرد و اما برخی دیگر قابلیت درمان را ندارند و فرد را دچار کم مویی و یا طاسی می‌کنند.

کاشت مو یک روش دائمی برای رفع کم مویی و طاسی سر است و با روش های مختلف برای افراد مختلف انجام می‌شود. اما یک مسئله‌ی مهم که هر کس قبل از انجام کاشت مو به آن فکر می‌کند، کمترین هزینه کاشت مو است.این طاسی ممکن است در نواحی از سر رخ دهد و یا در بعضی موارد فرد به طور کلی دچار ریزش مو و طاسی کامل می‌شود. در این موارد افراد به دنبال یک راه حل دائمی برای برطرف کردن مشکل خود هستند و چه راهی بهتر از کاشت مو.

همه‌ی افراد به دنبال جایی هستند که بتوانند بهترین خدمات را با کمترین هزینه کاشت مو در آن دریافت کنند. با این حال کمترین هزینه کاشت مو به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه‌ی این مقاله به شرح آنها می‌پردازیم.

کاشت مو چیست؟

ابتدا بهتر است با توضیحات مختصری از کاشت مو و انواع آن آشنا شویم تا در ادامه تفاوت هزینه ها را بهتر درک کنیم. کاشت مو شامل برداشتن قسمتی از پوست سر و فولیکول های مو از ناحیه ای که در برابر طاسی مقاوم است و کاشت و جای‌گذاری آن در قسمت های کم مو و طاس است.

کاشت مو چیست

در کاشت مو افراد با بانک موی قوی تر دارای شانس بیشتری در این زمینه هستند. برای کاشت مو دو روش اصلی وجود دارد که به طور معمول از آنها استفاده می‌شود، روش FUT و روش FUE. هر دوی این روش در کاشت مو و بازگرداندن موهای ضخیم برای بیماران موثر هستند اما چیزی که باعث تفاوت در هزینه‌ی آنها می‌شود، تفاوت در نحوه‌ی انجام آنهاست.

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش کاشت مو بدون بانک مو

1. روش FUT

در این روش جراح متخصص، یک تکه نواری نازک از پوست ناحیه‌ی اهدا کننده را برداشته و جای آن را بخیه می‌زند. سپس با کمک یک میکروسکوپ، پوست اهدا کننده را به واحد های فولیکولی مورد استفاده جدا می‌کند. این واحد های ریز دارای یک یا چند فولیکول مو هستند. سپس آنها را در ناحیه‌ی مورد نظر می‌کارد. ایراد این روش این است که جای زخم آن باقی می‌ماند و ممکن است این مسئله برای برخی آزار دهنده باشد.

2. روش FUE

در این روش فولیکول های مو به صورت جداگانه برداشته می‌شود و این امکان را به جراح می‌دهد که این کار را به صورتی انجام دهد که کم پشت شدن مو در نواحی که فولیکول ها از آن برداشته می‌شوند کمتر به چشم آید. در این روش زخم های ایجاد شده برای برداشت فولیکول های مو بسیار ریز بوده و به طور قابل توجهی دیده نمی‌شوند. این روش برای کسانی که تمایلی به داشتن جای زخم ندارند مناسب است.

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

هزینه برای کاشت مو قطعا یکی از اولین مواردی است که بیماران و مراجعین به آن فکر کرده اند. حال اگر شما عوامل موثر بر کمترین هزینه کاشت مو را بشناسید، می‌توانید تصمیمات بهتری در این زمینه داشته باشید.

 1. اندازه نواحی طاسی سر: هزینه کاشت مو به طور مستقیم با میزان طاسی سر بیمار رابطه دارد. نواحی از سر که دچار کم پشتی هستند نسبت به نواحی کاملا طاس، هزینه کمتری برای بیمار در پی دارد.
 2. تعداد گرافت های لازم برای کاشت: هر قدر میزان طاسی سر شما بیشتر باشد، به همان اندازه میزان و تعداد گرافت های مورد نیاز برای استفاده در آن قسمت نیز بیشتر خواهد بود. همچنین تعداد گرافت های مورد نیاز برای هر فرد به میزان تراکم درخواستی نیز بستگی دارد. بدیهی‌ست هر قدر گرافت های بیشتری به کار برده شود، هزینه‌ی کاشت نیز افزایش می‌یابد.
 3. روش کاشت: برای انجام کاشت دو روش متداول وجود دارد. در روش FUE هر فولیکول مو به صورت جداگانه برداشته می‌شود اما در روش FUT تعداد گرافت های زیادی به صورت یکجا استخراج می‌شوند. بنابراین هزینه‌ی روش FUE از روش FUT بیشتر است.
 4. تعداد جلسات: اکثر عمل های کاشت مو در یک جلسه انجام می‌شود و نیاز به مراجعه‌ی دوباره نیست، اما در افرادی که میزان طاسی و نواحی بدون موی آنها وسیع است ممکن است عمل را در دو جلسه انجام دهند که این هزینه‌ی اضافی برای فرد در بر خواهد داشت.
 5. تجربه و مهارت جراح: اگر جراح با تجربه و مهارت بالایی را برای کاشت خود انتخاب کنید، قطعا هزینه‌ی کاشت موی شما نیز افزایش می‌یابد.
 6. موقعیت جغرافیایی کلینیک: هزینه‌ی کلینیک های مختلف با توجه به موقعیت جغرافیایی آنها تغییر می‌کند. این تغییر ممکن است در بین شهر های مختلف دیده شود و یا در مناطق مختلفی از تهران نیز شاهد آن باشیم.
 7. پیوند های اهدایی: بیماری که برای کاشت مو مراجعه می‌کند باید از فولیکول های به اندازه یا به عبارتی بانک موی قوی برخوردار باشد، در غیر این صورت نیاز است که از فولیکول های قسمت های دیگر بدن مانند ریش یا سینه استفاده شود. برداشت فولیکول از این نواحی سخت تر و نیازمند تجربه و مهارت بیشتری‌ست. بنابراین در این موارد نیز شاهد افزایش هزینه خواهیم بود.
 8. مشاوره: قبل از انجام کاشت مو نیاز به مشاوره دارید. برخی کلینیک ها این مشاوره را به صورت رایگان انجام می‌دهند اما در برخی دیگر بهره گیری از این مشاوره نیازمند هزینه خواهد بود.

 

دلیل اختلاف قیمت در بین کلینیک های کاشت مو

دلیل اختلاف قیمت در بین کلینیک های کاشت مو

کاشت مو در بین کلینیک های مختلف قیمت های مختلفی نیز دارد. این اختلاف قیمت می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که با دانستن آنها می‌توان در انتخاب کلینیک خود موفق تر عمل کنیم. این دلایل عبارتند از:

 1. سطح امکانات کلینیک مورد نظر: کاشت مو یک عمل کاملا جدی است و بهتر است همواره در محیط های استریل و تخصصی و توسط جراح متخصص صورت بگیرد. هرچه سطح امکانات کلینیک مورد نظر بالاتر باشد، شما از این بابت آسوده خاطر خواهید بود. البته در این میان نباید گول ظاهر زیبای برخی مراکز را خورد!
 2. انجام کاشت مو توسط پزشک متخصص: شما در انتخاب کلینیک و پزشک خود باید این دقت را داشته باشید که کمترین هزینه کاشت مو توسط یک پزشک متخصص در این زمینه انجام خواهد شد، نه تکنسین و پرستار ها.
 3. مشاوره شخصی: هر فردی که برای انجام کاشت مو به مراکز مرتبط مراجعه می‌کند دارای شرایط خاص خود است. این شرایط برای هرکس منحصر به فرد است و هر شخص باید مورد مشاوره‌ی شخصی قرار گیرد تا بهترین روش و عملکرد برای وی تشخیص داده شود.
 4. پشتیبانی مداوم: برخی کلینیک های تخصصی تا چند ماه پس از انجام کاشت، برای پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما اعلام آمادگی می‌کنند. در این موارد بالا رفتن هزینه های مرکز تخصصی طبیعی‌ست.

 

 

کلینیک کاشت مو و ابرو مریم قربانی

کلینیک مریم قربانی در شیراز

کلینیک کاشت مو در شیراز قربانی دارای تیم حرفه ای با ده سال سابقه کاشت موفق مو ، ابرو و ریش وسیبیل می باشد. تمامی عمل های کاشت با تجهیزات به روز، تکنیک های مدرن و با مناسب ترین قیمت انجام می شود. برای رزرو وقت و گرفتن مشاوره وارد سایت شوید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

مزایای کاشت مو و ابرو در کلینیک مریم قربانی:

 • استفاده از جدیدترین روش‌های کاشت مو و ابرو
 • انجام کاشت مو و ابرو توسط کادری مجرب و متخصص
 • قیمت مناسب کاشت مو و ابرو
 • رضایت بالای مشتریان

 

کلام آخر

تمامی موارد گفته شده در کاهش و یا افزایش هزینه های کاشت موی شما تاثیرات زیادی دارند. شما می‌توانید با رعایت برخی نکات با کمترین هزینه کاشت مو، این عمل را انجام دهید اما باید مراقب باشید که این عمل حتما در مراکز معتبر و توسط پزشک متخصص صورت گیرد. کمترین هزینه‌ کاشت مو نیز برای هر فرد متغیر است و بستگی به ویژگی های او دارد.

 
 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *