کاشت مو ناموفق در کلینیک تخصصی کاشت مو و کاشت ابرو مریم قربانی

به طور معمول روش قطعی برای از بین بردن ریزش مو و طاسی سر، کاشتن مو می‌باشد. در سال‌های اخیر، میزان موفقیت عمل کاشت مو به طرز چشمگیری افزایش داشته‌است. دلایل اصلی این امر توسعه فناوری، بهبود فضای کلینیک و افزایش تجربه پزشکان متخصص می‌باشد.

از طرفی این عمل همانند عمل‌های دیگر ممکن است در موارد خاص دچار مشکل شود. در واقع اگر چه امکان ناموفق بودن در هر عملی وجود دارد ولی با دوری از عوامل تضعیف کننده می‌توانید سرعت بهبودی خود را افزایش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

علت کاشت مو ناموفق:

علت کاشت مو ناموفق

نگرانی بابت کاشت مو و نتایج موفقیت آمیز آن کاملا طبیعی می‌باشد. کاشت موی موفق به عوامل بسیاری همچون انتخاب پزشک متخصص، مراقبت قبل و بعد کاشت از مو، بانک مو مناسب و استخراج اصولی بستگی دارد.

اگر هر کدام از این عوامل رعایت نشود کاشت مو چگونه پیش می‌رود؟ قطعا نتیجه مطلوبی را برای فرد به ارمغان نمی‌آورد و فرد باید هزینه دیگری بابت ترمیم و کاشت دوباره موهای خود پرداخت کند. علت‌های بسیاری برای کاشت مو ناموفق به چشم می‌خورد که سهم هر کدام در این رویه تاثیر مستقیمی دارد. از این علائم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:کاشت مو به روش ترکیبی

کم تجربگی جراح

کم تجربگی جراح

اولین علت کاشت مو ناموفق به کم تجربگی جراح باز می‌گردد. کاشت مو نیاز به مهارت بالایی دارد و هیچ بیماری را نمی‌توان برای آزمون و خطای خود در نظر گرفت. مهم‌ترین اقدام برای کاشت مو طرز درست قرار دادن فولیکول‌های مو می‌باشد. ناحیه درست جراحی برای کاشت مو پشت سر است علاوه بر این از ریش و موهای قفسه سینه نیز می‌توان برای این عمل استفاده کرد.

اگر جراح گروه فولیکولی را از ناحیه‌های اشتباه برداشت کند، نتایج نامطلوبی بر روی گیرنده خواهد داشت. از طرفی برداشت بیش از حد از گرافت‌ها توسط جراحان بی‌تجربه می‌تواند باعث آسیب قابل توجهی در ناحیه اهدا کننده باشد.

مراقبت‌های نادرست پس از کاشت مو

مراقبت‌های نادرست پس از کاشت مو

مراقبت از موهای کاشته شده بسیار لازم و ضروری است و منجر به بروز نتایج متفاوتی می‌شود. به طور معمول بعد از کاشت بسیاری از افراد احساس خارش بسیاری را در ناحیه سر خود می‌کنند. مقاومت در برابر این خارش بسیار مهم است و خاراندن سر باعث آسیب به گرافت‌های پیوندی می‌شود. برای جلوگیری از احساس خارش بسیار می‌توانید با مشاوره با پزشک معالجه خود شامپوی مخصوص خود را تامین کنید.

این شامپو از ایجاد عفونت نیز جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، نکات مراقبتی دیگری اعم از برنامه غذایی و مکمل‌های دارویی در کاشت موی شما تاثیر مستقیمی دارد و نادیده گرفتن هر یک باعث بروز مشکلاتی در روند بهبود شما، می‌شود.

بیشتر بخوانید :جدیدترین کلینیک کاشت مو

کاندیدای نامناسب برای انجام کاشت مو

عکس کاشت مو ناموفق

همانطور که گفته شده بهترین راهکار برای ریزش مو و طاسی کاشت مو می‌باشد. با این حال این روش برای همه‌ی افراد پاسخگو نیست. مهم‌ترین عامل تعیین کننده تاثیر کاشت مو در فرد به میزان الگوی ریزش مو بستگی دارد.

همچنین این نکته که فرد در حال حاضر در چه مرحله‌ای از ریزش قرار دارد نیز برای کاشت مو ضروری است. چرا که اگر ریزش مو هنوز در فرد متوقف نشده باشد و روز به روز موهای بیشتری را از دست بدهد در این شرایط کاشت موی ناموفق را برای او شاهد هستیم. از طرفی اگر فرد بیماری خاصی داشته باشد که کاشت مو سبب تحریک آن می‌شود انجام عمل کاشت برای آن بی‌نتیجه است.

بیشتر بخوانید:کاشت مو بدون جراحی

علائم کاشت مو ناموفق

اما چه زمانی باید به پزشک در رابطه با کاشت مو ناموفق مراجعه کرد؟ علائم کاشت مو ناموفق برای همه‌ی افراد یکسان نیست. اولین مورد که برای بسیاری از افراد رخ می‌دهد ادامه ریزش مو بعد از کاشت مو می‌باشد و این ریزش باعث از بین رفتن اثرات فولیکول‌هایی اهدایی می‌شود.

از طرفی پوشاندن نواحی طاس و افزایش تراکم مو یکی از اهداف اصلی عمل کاشت مو می‌باشد به همین دلیل این میزان تراکم باید به درستی مدیریت شود. مورد بعدی غیر طبیعی بودن خط مو است،

مهم‌ترین ناحیه در خط مو در قسمت جلویی سر می‌باشد. این خط باید به طور طبیعی و به درست تنظیم و کاشته شود. از طرفی یکی از موردهای مهم که قبل از عمل باید به آن توجه ویژه‌ای نمود، کم پشت بودن ناحیه اهدا کننده می‌باشد. فردی که دارای دیابت و سرطان است به هیچ وجه کاشت مو برای او توصیه نمی‌گردد.

آیا ترمیم کاشت موی ناموفق امکان پذیر است؟

آیا ترمیم کاشت موی ناموفق امکان پذیر است

اگر انتخاب‌های نادرست باعث شکست کاشت مو شود. می‌توان از روش ترمیم کاشت موی ناموفق استفاده کرد. این روش به این صورت می‌باشد که پزشکان به خطاهایی که در اثر اشتباه در اولین کاشت مو رخ داده‌است، کمک می‌کنند.

شما می‌توانید همه نوع خطاهای کاشت مو از جمله ناکافی بودن پیوند، ریشه از دست رفته و ظاهر غیر طبیعی مو در کلینیک مورد نظر خود برطرف نمایید. در صورتی که بعد از یک سال پس از کاشت ناموفق مو برای ترمیم درخواست دهید، به نتایج مطلوب‌تری می‌رسید.

بیشتر بخوانید :مزوتراپی مو

کلام آخر

کاشت مو بعد از یک ماه به صورت کرک و نازک مجددا از نو رشد خود را آغاز خواهد کرد. در واقع بعد از یک ماه می‌توان از موفقیت بودن کاشت موی خود اطمینان حاصل نمود. در این مقاله به کاشت مو ناموفق پرداخته شد با کمک این مطلب شما می‌توانید میزان موفقیت کاشت خود را مشخص کنید.

از طرفی روش‌های کاشت مو ناموفق منجر به انجام عمل‌های مجدد و هزینه‌های اضافی می‌شود. اگر دچار علائم غیر طبیعی شده‌اید به پزشک خود سریعا مراجعه کنید تا مطابق با موردی که باعث ناموفق بودن کاشت شده مقابله کند و جلوی پیش روی آن را بگیرد

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان.کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *