کاشت مو بدون جراحی در کلینیک تخصصی کاشت مو وابرو مریم قربانی

مو یکی از بخش‌های زیبایی در آقایان و خانم‌ها است که ریزش آن ها در طول شبانه روز طبیعی است اما اگر ریزش از حد معینی بگذرد، فرد کلافه شده و به تدریج از تعداد موهای کف سر کاسته می‌شود. نازک شدن تدریجی تارهای مو باعث کم پشت دیده شدن موها می‌شود. از سویی دیگر ممکن است بعضی از آقایان در بخشی از سر خود مویی نداشته یا اینکه کاملا طاس باشند. کاشت مو یکی از روش‌های مناسب برای برگرداندن زیبایی از دست رفته است که به دو روش جراحی و بدون جراحی انجام می‌شود. کاشت مو بدون جراحی طرفداران بسیار بیشتری دارد

کاشت مو چیست؟

کاشت مو چیست؟

کاشت مو شامل انتقال گرافت‌ یا فولیکول‌ها از ناحیه اهدایی به ناحیه‌ گیرنده است که دچار طاسی یا کم پشتی شده است. به ناحیه اهدایی بانک مو نیز گفته می‌شود که مو در آنجا پرپشت بوده و در برابر عوامل ضعیف کننده و ریزش مقاوم است که می‌توان از آن‌ها برای پر کردن قسمت‌های خالی شده سر استفاده کرد. در بیشتر روش‌های کاشت مو از نواحی اطراف یا پشت سر استفاده می‌شود اما ممکن است از موهای بدن نیز برای کاشت استفاده شود.


با توجه به وجود انواع تکنیک برای برداشت گرافت‌ها، روش‌های مختلف کاشت مو جهت برداشت فولیکول‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها به صورت نواری و دیگری به صورت تک گرافت است. در روش اول مو به صورت نواری از بانک مو برداشته می‌شود، نیاز به جراحی داشته که جزو روش‌های کاشت با جراحی به شمار می‌آید. معمولا روش‌های FUT و ترکیبی جزو کاشت مو با جراحی بوده که در برخی موارد نیاز است از آن استفاده شود. کاشت مو بدون جراحی روش دیگری است که محبوبیت بیشتری دارد.

تفاوت انواع کاشت‌ها

در کاشت مو با جراحی نواری از فولیکول‌ها از ناحیه اهدایی برداشته شده که منجر به ایجاد یک زخم طولی در قسمت بانک مو می‌شود. کاشت مو به روش جراحی درد داشته و ممکن است خونریزی هم داشته باشد. راهکار دیگری برای برداشت فولیکول‌ها وجود دارد که به صورت تک گرافت انجام می‌شود که دیگر نیاز به جراحی و ایجاد برش طولی نبوده و به آن کاشت مو بدون جراحی گفته می‌شود.

انواع روش های کاشت مو بدون جراحی:

کاشت مو بدون جراحی

پیوند مو موثرترین روش درمان طاسی و ریزش مو است که واحدهای سازنده مو، یعنی فولیکولها مورد هدف قرار گرفته و بعد از جای گرفتن در جای جدید، تولید و رشد موها ادامه می‌یابد. مو‌های کاشته شده شبیه مو‌های طبیعی بوده و رشد می‌کنند که می‌توان آن‌ها را رنگ کرده، حالت داد، اتو و سشوار کشید. موهایی که کاشته می‌شوند نسبت به موهای سابق مقاومت و استحکام بیشتری داشته درنتیجه دلنشین‌تر هستند.


بنابراین بهتر است برای رسیدن به زیبایی بیشتر از روش کاشت مو بدون جراحی استفاده کرد تا از موهای جدید ایجاد شده بر روی سر لذت برد. روش‌های کاشت مو بدون جراحی عبارتند از:

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE که با نام FIT نیز شناخته می‌شود از دستگاهی به نام پانچ برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود تا در محل برداشت زخم‌های بسیار ریزی را ایجاد کند و بعد بتوان یکی یکی گرافت‌ها را خارج کرد.

کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش SUT از میکروموتورهای اتوماتیک استفاده می‌شود که دقت کاشت در آن بسیار بالا بوده و آسیب کمی به گرافت‌های برداشت شده می‌رسد. در کاشت مو بدون جراحی روش SUT می‌توان تا 14000 تار مو را پیوند زد که تراکم موها نیز بیشتر خواهد بود.

کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو بدون جراحی به روش Micro FIT

در روش Micro FIT (اختصار: MFIT) از دستگاهی به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود که سوراخ‌هایی ریز در ناحیه برداشت ایجاد می‌کند که می‌توان تعداد گرافت بیشتری را خارج کرد در نتیجه تراکم موها نیز بالاتر می‌رود.

کاشت مو به روش BHT

در کاشت مو بدون جراحی به روش BHT از موهای بدن (سینه و زیر ریش) برای کاشت استفاده می‌شود که روزنه امید برای افرادی است که در پشت سر بانک موی مناسبی ندارند بلکه بالعکس حجم موهای بدن آن‌ها بالا است. در برداشت گرافت‌ها در BHT از دستگاه پانچ دستی استفاده می‌شود زیرا موهای بدن به اندازه موهای سر متراکم نیستند که نیاز به برداشت گرافت از فواصل نزدیک داشته باشد.

کاشت مو به روش میکروگرافت

در کاشت مو به روش میکروگرافت می‌توان از هولدرهای اتوماتیک میکرومتری برای برداشت استفاده کرد که مخصوص متقاضیانی با بانک موی مناسب و سطح طاسی کم است در نتیجه برای افرادی که بانک موی گسترده‌ای ندارند بسیار ایدهآل است. اگر سطح طاسی فرد بسیار زیاد باشد از تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت استفاده می‌شود و بعد گرافت‌ها در ناحیه کم پشت یا طاس قرار می‌گیرند.

کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو به روش DHI گرافت‌ها بلافاصله بعد از برداشت در محل مورد نظر قرار می‌گیرند که برخلاف سایر روش‌ها است زیرا در باقی روش‌ها ابتدا گرافت‌ها برداشت شده و برای مدتی در ماده تقویتی قرار می‌گیرند تا آماده کاشت شوند. در روش DHI حین برداشت شکاف‌هایی در ناحیه کاشت به وجود می‌آید و گرافت‌ها در همان لحظه برداشت با میکروپانچ ظریفی به نام قلم چوی (Choi Pin) در داخل سوراخ‌ها قرار می‌گیرند.

کاشت مو به روش Super FUE

در روش Super FUE از دستگاه‌های کاملا هوشمند برای برداشت گرافت‌ها استفاده شده که دخالت پزشک در آن بسیار کم است. در کاشت مو بدون جراحی به روش Super FUE پوست سر به طور کامل آنالیز می‌شود تا گرافت‌های کاربردی برداشت شوند و فرد به نتیجه برسد.

کاشت مو به روش Sapphire FUE

کاشت مو بدون جراحی به روش Sapphire FUE

در کاشت مو بدون جراحی به روش Sapphire FUE از تیغه‌های یاقوتی استفاده می‌شود تا برداشت و کاشت گرافت‌ها با ظرافت انجام ‌گیرد و میکرو کانال‌هایی دقیق و نزدیک به هم ایجاد شود. در روش Sapphire FUE تراکم موها به میزان قابل توجهی بالا بوده و ظاهری کاملا طبیعی به وجود می‌آورد.

کاشت مو به روش NEO GRAFT

در کاشت مو بدون جراحی به شیوه نیوگرافت از ربات هوشمند و صندلی ارگونومیک استفاده می‌شود که متخصص زیبایی از طریق رایانه، ربات را هدایت می‌کند. به دلیل عدم دخالت دست، نتایج حاصل شده از چنین روشی بسیار طبیعی بوده و در آن حداقل فولیکول مو به هدر می‌رود.

کاشت مو بدون جراحی با مریم قربانی

بهترین مرکز انجام کاشت مو و ابرو، کلینیک مریم قربانی است. در کلینیک تخصصی مریم قربانی واقع در شهر زیبای شیراز کلیه روش‌های کاشت مو بدون جراحی با استفاده از تجهیزات نوین و دستگاه‌های مدرن انجام می‌شود تا زیباجو از نتیجه حاصل شده راضی باشد و با درد و خونریزی خداحافظی کند.

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان. کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *