کاشت مو پر تراکم و عوامل موثر بر آن

داشتن موهای خوش حالت و پرپشت یکی از عوامل مهم در زیبایی ظاهری افراد و ایجاد اعتماد به نفس در آنهاست. موهای خوش حالت و پرپشت باعث می‌شود که جوان تر و زیباتر به نظر برسید. حال تنها راه درمان برای کسانی که دچار ریزش مو شده‌اند و موهای آنها قابلیت بازگشت ندارند، کاشت مو است. برای کاشت مو روش های مختلف با هزینه های مختلف وجود دارد و قطعا همه به دنبال روش کاشت مو پر تراکم هستند تا زیبایی آنها چند برابر شود. کاشت مو پر تراکم به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

کاشت مو پر تراکم از جدیدترین تبلیغ ها در این صنعت به حساب می‌آید. تراکم مو، تعداد کل فولیکول های کاشته شده در یک سانتی متر مربع است. تراکم کاشت مو، ظاهر مو ها را طبیعی تر نشان می‌دهد و این مهم ترین مسئله در کاشت مو پر تراکم است.

عوامل تعیین کننده در میزان تراکم کاشت مو

عوامل تعیین کننده در میزان تراکم کاشت مو

برخی کلینیک های زیبایی برای کاشت موی افراد، وعده‌ی کاشت مو پر تراکم می‌دهند اما این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر فرد به طور جداگانه تفاوت دارد. چیزی که به لحاظ علمی همیشه قابلیت اجرا دارد حداکثر 4500 گرافت است و وعده‌های بیشتر از این ادعایی بیش نیست. به طور کلی تراکم لازم در کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل عبارتند از:

  • گرافت مو: یکی از عوامل تعیین کننده‌ی میزان تراکم در کاشت مو، گرافت مو است. گرافت به معنای فولیکول های برداشته شده از ناحیه‌س اهدا کننده‌ی مو می‌باشد که دسته بندی شده و برای کاشت آماده می‌شوند. در بیماران و مراجعینی که دسته های گرافت برداشته شده با توجه به مقدار طاسی سر کمتر باشد، امکان کاشت مو پر تراکم وجود نخواهد داشت.
  • ظرفیت پذیرش موی پوست سر: یکی دیگر از عواملی که در کاشت مو پر تراکم موثر است، ظرفیت پذیرش موی پوست سر بیمار است. ظرفیت پذیرش پوست سر برای کاشت، در افراد مختلف متفاوت است. در صورتی که این ظرفیت را رعایت نکرده و مقدار کاشت مو بیشتر از ظرفیت پوست سر باشد، ممکن است زخم هایی در محل کاشت پدید آید.
  • فاصله‌ی بین تار های مو: برای کاشت مو پر تراکم باید فاصله ای بین تار های مو وجود داشته باشد تا بتوان عمل کاشت را با موفقیت انجام داد.
  • بانک مو: برای پر کردن نواحی طاسی سر، کاشت 35 تا 55 عدد فولیکول مو در در هر سانتی متر کافی است، اما اگر فردی بخواهد تراکم موهای کاشته شده اش بیشتر شود باید این مقدار را حداقل دو برابر کند. برای این مقدار تراکم نیاز است که بانک موی خوب و قوی ای داشته باشید.
  • مهارت پزشک متخصص: توانایی، مهارت و تجربه‌ی پزشک متخصص شما و کلینیکی که برای کاشت مو انتخاب کرده اید تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کاشت و کاشت مو پر تراکم دارد. بهتر است با اطلاع قبلی کلینیک و پزشک معتبری را برای جراحی خود برگزینید. اگر پزشک شما کار خود را به خوبی بلد باشد می‌تواند تعداد فولیکول های بیشتری را برداشته و آنها را در حین عمل سالم نگه دارد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش کاشت مو بدون بانک مو

روش های کاشت مو با تراکم بالا

روش های کاشت مو با تراکم بالا

1) کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

همانطور که از اسم این روش پیداست، ترکیبی از روش FIT و FUT است و نواحی از سر بیمار را که دچار ریزش شده است پوشش می‌دهد. در این روش ترکیبی، در هر جلسه می‌توان تا 5000 گرافت مو را برداشته و در ناحیه‌ی دچار ریزش کاشت. روش کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی برای افرادی که میزان کم پشتی و طاسی آنها بسیار بالاست کاربرد دارد، چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می‌شود، تراکم موهای کاشته شده به شدت بالاست.

2) کاشت مو به روش Superfue plus

کاشت مو به این روش جزو بهترین روش های کاشت در دنیا است که توسط دستگاه های تمام الکترونیک انجام می‌شود. در این روش، دستگاه مناسب ترین گرافت ها را انتخاب کرده، آنها را برمی‌دارد و در این مراحل آسیبی به پوست سر وارد نمی‌شود. تراکم برداشت گرافت ها در این روش بیش از 5 تا 7 برابر روش های دیگر است. همچنین انجام مراحل به کمک دستگاه با کمترین آسیب و زخم در ناحیه‌ی سر، این روش را برای کسانی که به دنبال کاشت مو پر تراکم هستند مناسب کرده است.

3) کاشت مو به روش DHI

در این روش، عملیات برداشتن مو با دستگاه میکرومتر صورت می‌پذیرد و گرافت ها با کمک مدادی به نام ایمپلنتز یا قلم مخصوص DHI برداشته می‌شوند. با کمک این مداد می‌توان همزمان هم شکاف مناسبی برای کاشت روی پوست ایجاد کرد و هم همزمان گرافت ها را داخل آن قرار داد. در روش DHI در هر سانتی متر مربع، حدود 80 الی 90 تار موی طبیعی بدون کاهش خونرسانی پیوند زده می‌شود. بنابراین این روش هم مناسب کاشت مو پر تراکم می‌باشد و انجام آن به وسیله‌ی دستگاه های پیشرفته بر دقت کار می‌افزاید.

بیشتر بخوانید : معرفی جدیدترین تکنولوژی های کاشت مو برای موهای کم پشت

تراکم موی مناسب برای کاشت چقدر است؟

تراکم موی مناسب برای کاشت چقدر است؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که 40 الی 55 فولیکول در هر سانتی متر مربع کافی و طبیعی‌ست. اما اگر بخواهید کاشت موهای خود را با تراکم بالاتر از حد معمول انجام دهید بهتر است در این باره با پزشک متخصص خود مشورت کنید. یک فرد عادی در هر سانتی متر مربع از پوست سر خود دارای 80 الی 100 واحد فولیکول است، اگر فردی بخواهد این مقدار را برای کاشت مو ر تراکم در نظر بگیرد ممکن است خون رسانی دچار معضل شده و احتمالا ریزش شدید مو را تجربه می‌کند.

سخن پایانی

با توجه به موارد گفته شده و اطلاعاتی که درباره‌ی کاشت مو پر تراکم به دست آوردید، متوجه شده‌اید که انجام کاشت مو دارای حساسیت بالایی‌ست پس بهتر است در انتخاب مرکز درمانی، کلینیک و پزشک متخصص خود نهایت دقت را به عمل آورید و با این انتخاب بهترین نتیجه را برای خود به ارمغان آورید. انتخاب پزشک اشتباه ممکن است نتیجه‌ی کاشت مو را به طور کلی برعکس کند و حتی موهای شما بیشتر از قبل ریزش را تجربه کند.

کلینیک کاشت مو قربانی دارای تیم حرفه ای با ده سال سابقه کاشت موفق مو و ریش وسیبیل می باشد. تمامی عمل های کاشت ریش با تجهیزات به روز، تکنیک های مدرن و با مناسب ترین قیمت انجام می شود. برای رزرو وقت و گرفتن مشاوره وارد سایت شوید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *