کاشت مو یک روش جراحی زیبایی است که برای بازگرداندن مو به مناطقی از سر که دچار ریزش مو شده‌اند، استفاده می‌شود. در این روش، گرافت‌های مو از مناطقی از سر که موهای آنها کمتر در معرض ریزش هستند، برداشته شده و به مناطق طاس پیوند داده می‌شوند.

انتخاب بهترین سن برای کاشت مو، اهمیت زیادی دارد. اگر کاشت مو در سنین پایین انجام شود، ممکن است ریزش مو همچنان ادامه یابد و نیاز به جراحی مجدد باشد. اگر کاشت مو در سنین بالا انجام شود، ممکن است ناحیه اهداکننده، گرافت‌های کافی برای پیوند نداشته باشد.

بهترین سن کاشت مو، چه سنی است؟

بهترین سن کاشت مو، چه سنی است؟

شناخت سن کاشت مو موجب موفقیت هر چه بیشتر افراد در کاشت مو می‌شود. باید بدانید که زمان کاشت مو، زمانی است که ریزش موها به طور حتمی قطع شده‌باشد. البته به این نکته نیز توجه کنید که این توصیه بدان معنا نیست که منتظر بمانید تا موهای شما به طور متوالی بریزد.

بلکه در تمام مراحل ریزش مو باید با یک پزشک متخصص همراه باشید تا ابتدا علت ریزش مشخص و درمانی مطابق با این علت ارائه گردد. در مرحله آخر در صورتی که هیچ یک از روش‌هایی که پزشک ارائه می‌دهد پاسخگوی شما نیست، اقدام به کاشت مو باید کرد. بهترین سن برای کاشت مو، سنین زیر ۴۰ سال و بالای ۲۵ سال می‌باشد

راهکار درمانی ریزش مو قبل و بعد ۲۰ سالگی چیست؟

هنگامی که فرد در سنین پایین‌تر از ۲۰ سالگی دچار ریزش مو می‌شود با درمان‌های دارویی بیشتر مواقع این مشکل رفع می‌گردد. چرا که علت ریزش مو در سنین پایین‌تر مواردی همچون کمبود مواد مغذی، وجود قارچ، اختلالات هورمونی و ریزش مو عصبی می‌باشد که با درمان‌های دارویی قابل حل است.

البته به یاد داشته‌باشید داروهای قطعی ریزش مو بدون تجویز پزشک امکان به استفاده نمی‌باشند. با تمام این موارد راهکار مناسب برای ریزش مو در سنین بالای ۲۰ سال چیست؟ پزشک ابتدا از طریق بخشی از پوست سر یا آزمایش‌های مربوطه علت ریزش را پیدا می‌کند سپس از طریق درمان خوراکی، مزوتراپی و پی آر پی مو مشکل ریزش مو را برطرف می‌سازد.

بهترین سن کاشت مو برای آقایان :

بهترین سن کاشت مو برای آقایان

بیشتر مردان در سنین مختلف دچار ریزش مو می‌شوند. به طور معمول در سن ۵۰ سالگی اغلب آقایان درجاتی از ریزش را تجربه می‌کنند. این ریزش به عوامل مختلف همچون سن، ژنتیک، مصرف دارو و مشکلات پزشکی بستگی دارد. هنگامی که الگوی ریزش موی شما مشخص شود، می‌توانید بنابر شرایطی که دارید اقدام به کاشت موی خود کنید.

بنابراین بهترین سن کاشت مو مردان بعد از سن ۲۵ سال است. چرا که قبل از آن الگوی ریزش به ثبات مشخصی نرسیده‌است. از طرفی کاشت مو مناسب افرادی می‌باشد که دچار ریزش موی ارثی هستند چرا که علت ریزش موی ارثی به طور دقیق مشخص نشده و دیگر درمان‌های پزشکی برای آن قابل پاسخگویی نیست. همانند بهترین سن کاشت مو برای آقایان، برای زنان نیز قواعد و قانون خاصی برای کاشت مو وجود دارد. به این صورت که بهترین سن کاشت مو برای خانم‌ها سن ۲۷ سال به بعد می‌باشد.

بیشتر بخواند: جدیدترین روش کاشت مو

عوارض کاشت مو در سن کم :

عوارض کاشت مو در سن کم

بسیاری از افراد تصور بر این دارند که با گذشت زمان ریزش موی افراد نیز شروع می‌شود. در حالی که امروزه بسیاری از افرادی که سنی پایین‌تر از ۲۰ سال دارند از ریزش مو رنج می‌برند و به دنبال روش‌هایی هستند تا این ریزش مو را از بین برده یا به حداقل مقدار ممکن برسانند.

با این حال افرادی که قبل از ۲۰ سالگی دچار ریزش مو می‌شوند، چه کارهایی باید انجام دهند؟ به طور معمول اولین کار مراجعه به پزشک متخصصی است که توانایی تشخیص علت ریزش را داشته‌باشد.

بعد از آن فرد با مصرف دارو، تغییر سبک زندگی و برنامه غذایی ریزش موی خود را کنترل می‌کند. با تمام این موارد افرادی که سن کمی دارند هرگز نباید به سراغ کاشت مو بروند زیرا الگوی ریزش برای آنان به ثبات نرسیده و بعد از کاشت باید در سنین بالاتر نیز این روند را تکرار کنند.

بیشتر بخواند: هزینه کاشت مو در شیراز

مناسب‌ترین روش کاشت مو :

مناسب‌ترین روش کاشت مو

حال که با سن کاشت مو برای مردان و زنان آشنا شده‌اید. این سوال پیش می‌آید که مناسب‌ترین روش کاشت مو چه روشی است؟ به دلیل پرطرفدار بودن روش کاشت مو در بین مردم، روش‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که هر یک پاسخگوی هر مشکلی برای افراد است.

کاشت مو به روشFUT روشی می‌باشد که در عین قدیمی بودن افراد زیادی را به خود جذب کرده‌است. این روش به گونه‌ای می‌باشد که پزشک متخصص در این حوزه یک بخش از پوست پشت سر بیمار را به طور نواری جدا می‌کند و با تکنولوژی روز دنیا فولیکول‌های موجود در آن را از دیگر مواردی که در آن پوست وجود دارد، جدا کرده و برای کاشت آماده‌سازی می‌کند. از مزایای این روش هزینه کم‌تر، کاهش خطا، سرعت بالا برداشت گرافت و فولیکول‌های قوی می‌توان اشاره کرد.

سخن پایان :

مبحث بسیار مهمی که در کاشت مو وجود دارد، بهترین سن کاشت مو می‌باشد. چرا که اگر به این اصل توجه‌ای نشود فرد نتیجه مطلوبی از کاشت موی خود را دریافت نمی‌کند و باید با صرف هزینه و وقت بسیار عوارض ناشی از کاشتی که انجام داده را برطرف نماید.

در این مقاله به بررسی بهترین سن کاشت مو پرداخته‌شد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله به درک درستی از اینکه بهترین سن کاشت مو چه سنی است، برسید. توجه داشته‌باشید که این سن برای افراد متغیر است ولی بنابر نتایج کلی این سن از ۲۵ سال شروع می‌شود

خدمات کلینیک مریم قربانی: کاشت تخصصی مو و ابرو

خدمات کلینیک مریم قربانی ،کاشت مو با حداکثر تراکم و خط رویش کاملا طبیعی در این کلینیک با کادری مجرب و نظارت پزشکان متخصص و کادر درمان علوم پزشکی تزریق پی ارپی و مزوتراپی برای موهای کاشته شده و برای موهای طبیعی افراد جهت تقویت موها و تغذیه موهای شما عزیزان. کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند 8921 809 0938

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *